تبلیغات
دكتر علی شریعتی - دین برای پس از مرگ!؟

دكتر علی شریعتی

جستجوگر
منوی اصلی
برای جستجو در وبلاگ واژه‌ كلیدی‌ مورد نظرتان را وارد کنید :
نظرسنجی

» آیا با عقاید و تفكرات دكتر شریعتی موافق هستید ؟

لینک های روزانه

» سبزه

» ببار باران

» منم زیبا و زیبا بنده ام را دوست میدارم

» راهنمای شب

» سیستم حضور و غیاب

» نیلوفر آبی

» نیمه حرف

» شعله بیقرار

» جایی برای حقیقت نیست

» حقایق عشق

» فرزند كویر

» حرفهای دلتنگی

» روشنگری

» تاریخ و تمدن ایران

» تفكر

» از قلم

» دور از همهمه ی خوابستان

» دانلود آثار دکتر علی شریعتی

دین برای پس از مرگ!؟

 آن هایی که به نام دین اکنون زندگی می کنند و قدرت دارند و نفوذ دارند و رسمیت دارند با آن ها پیوند و حلقه ی اجتماعی ندارم،دلهره ندارم از اینکه با من مخالفند یا نیستند.من چیزی ندارم که اون ها بخوان از من بگیرند،چیزی نمیخوام که علاقه و تایید آن ها باعث شه که به من بدهند.نه از راه دین نان می خورم، نه منبر دارم، نه محراب دارم، نه لباس دارم، نه موقعیت دارم و نه حیثیت مذهبی دارم و نه می خوام!

من به عنوان کسی که مسئول گروه خودش و جناح و حلقه ی خودشه به این عنوان در جامعه حرف می زنم و اگر در پیش شما میام و در مجلس شما میام و به مذهب شما و معتقدات شما کار دارم،به نمایندگی از آن هاست و آمدم بگم همه چیز از دست رفته،همه چیز از دست میره، به چه چیز مشغولید؟چرا هر لحظه و هر نسل تنها تر می مانید و ضعیف تر و در برابر هجوم این اندیشه و این قرن هی عقب می نشینید و خودتان را عاجز می بینید و جز توسل به دعا برای اصلاح این نسل هیچ راه دیگه ای به ذهنتان نمی رسد.

مرگ راسته اما برای پیش از مرگ که ما در ذلت و فقر و نیازمندی جان می دهیم دین تو چی داره؟هیچی . . . هیچی . . . دین تو هیچی نداره!!! تو در آتش می سوزی و مردم تو و هم نژادان تو و مردم جهان و انسان، در این زندگی در آتش می سوزه و تو احساس گرما هم نمی کنی و بعد تمام شب ها و روز ها تمام گریه و التهاب تو در خاطره و تجدید خاطره  است و یاد آوری زبانه ی آتش پس از مرگه.و من به این آتش که اکنون بر بشریت نازل شده و من و تو و او می سوزیم کار دارم که چه عاملی و چه آبی این زبانه ها را اخفا می کند.

بدبختی منه و خودته و هم سابقته که توجیه می کنی که دنیا زندان مومنه و بهشت کافره وبنابراین هرچه بدبخت تر و مصیبت زده تر، ما مومن تریم.این مسیر دینیست که تو به ما نشان می دهی و من نمی خواهم در این دنیا زندانی و بدبخت و اسیر باشم، می خواهم آزاد باشم. من کفری که تو خودت می گی، آزادی و بهشت را در این دنیا میده بر دین تو که زندان و اسارت و رنج و صبر را نشان می ده و اعطا می کنه، ترجیح دادم.

بر گرفته از سخنرانی های

(معلم شهید،دکتر علی شریعتی)


نویسنده : ضمیر خویش
ارسال شده در شنبه 19 تیر 1389 ساعت 01:39 ب.ظ

؛ نظرات : ؛ [+]

نویسندگان
موضوعات
عناوین گذشته

» با لاله که گفت...

» یک خاطره دردناک از دکتر شریعتی

» سالگرد شهادت دکتر شریعتی گرامی باد

» پاسخ دکتر به اتهامات

» حالا میفهمم خدا چه زجری میکشد...

آرشیو ماهیانه
مطالب برگزیده
 

آمار و اطلاعات وبلاگ
کل مطالب :
بازدید های امروز :
بازدیدهای دیروز :
بازدیدهای شما :
کل بازدید ها :
وضوح تصویر :
Search Engine Optimization

Copyright © 2006 javdaneh , All rights reserved.